اجرا و ساخت سقف ویلا در کرمان

اجرای سقف ویلا

اصولاً طراحی بام ویلا یا اجرای سقف ویلا تاثیر به سزایی در ظاهر خانه داشته و از عناصر بسیار مهم در بناهای مسکونی و ویلا‌ها نیز می‌باشد چرا که هم به عنوان سر پناه و هم عنصری جدایی ناپذیر در ساخت بنا است. آشنایی با انواع سبک­های طراحی بام و تاثیراتی که هر کدام می­توانند روی طرح کلی خانه داشته باشند، از اهمیت ویژه ای در طراحی ویلا برخوردار است.

نوع متریال سقف بر اساس مجموعه پلان و توسط معمار یا طراح منزل و مطابق با نظر و سلیقه مالک ساختمان تعیین می‌شود. رنگ هم ممکن است به همین شیوه مشخص شود.

در ابتدا می‌بایست نوع متریال مشخص گردد، زیرا انواع مصالح سقف وزن‌های متفاوتی داشته و بار آنها باید توسط مهندسان در محاسبات سازه ای ساختمان لحاظ شود.

سقف‌های شیب‌ دار یک طراحی ایده‌آل برای مناطقی هستند که شرایط جوی سرد با آب و هوای مرطوب دارند، زیرا می‌توانند از جمع شدن آب در سقف جلوگیری کرده و آب را به پایین منتقل کنند. در همین راستا، انتخاب سقف مناسب برای ویلا هم از نظر زیبایی‌شناختی و هم از نظر عملکرد دارای اهمیت بسیاری است.

انواع مصالح سقف شیروانی ویلا

معرفی برخی از انواع متریال ساخت سقف ویلا:

شینگل (Shingle)

خرید شینگل در کرمان

این سقف یکی از رایج ترین مواد ساخت بام شیروانی است که سال‌هاست کاربرد دارد، اما اگر مواد کارآمدتر و بادوام‌تری در دسترس باشد، این سقف کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. شینگل مقرون به صرفه است و در رنگ‌های زیادی ساخته می‌شوند که به جذابیت نمای ساختمان می‌افزاید. به خاطر داشته باشید که شینگل در مقایسه با گزینه‌های جایگزین مانند فلز، سفال یا سنگ هزینه بیشتری را در طول زمان به همراه دارد، زیرا به مرور زمان نیاز به جایگزینی دارد. سقف شیروانی شینگل معمولاً در هر جایی از ۳۰-۲۰ سال با نگهداری منظم دوام می‌آورد. ناگفته نماند، این متریال سقف کمک می‌کند تا احتمال بروز نشت در بام ساختمان کاهش یابد.

فلز (Metal)

خرید ورق طرح سفال پرچین در کرمان

یکی دیگر از انواع سقف شیروانی ویلا که در مناطق مستعد آتش‌ سوزی بسیار محبوب است، سقف فلزی است. سقف‌های شیروانی فلزی تقریباً بدون نیاز به تعمیر و نگهداری بوده و به طرز خارق‌العاد‌ه‌ای بادوام هستند. همچنین به دلیل قابلیت‌های ساختاری عالی، در برابر ضربه مقاوم هستند و بسته به نوع فلز مورد استفاده، نزدیک به ۴۰ تا ۸۰ سال ماندگاری دارند. در حالی که سقف‌های فلزی نسبت به سقف‌های شینگل گران‌تر هستند، اما دوام بیشتری دارند و بسیار عمر می‌کنند. همین موضوع باعث می‌شود بام شیب‌دار فلزی به عنوان سقف‌هایی با سرمایه‌گذاری بلند‌مدت و به صرفه شناخته شوند. ناگفته نماند، فلز مورد استفاده اغلب ورق گالوانیزه است.

اهمیت انتخاب نوع متریال مناسب برای سقف شیب دار ویلا

کدام یک نوع سقف بهترین است؟ این یکی از چندین سوالی است که در صورت تمایل به خرید سقف جدید ممکن است از خود بپرسید. سقف شما از آنجایی که به زیبایی ویلای شما کمک می‌کند، از اهمیت زیادی برخوردار است. شناخت جنس و متریال سقف به دلیل ب بازده سرمایه‌گذاری کاری بسیار ضروری است.

برای یافتن بهترین نوع سقف شیب‌ دار ویلا ، لازم است که تحقیقات خود را انجام دهید تا از انتخاب گزینه‌های مناسب بام با توجه به بودجه و طراحی خانه خود استفاده کنید. دلیل این امر وجود طیف گسترده‌ای از گزینه‌های مختلف در دسترس است که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. نمونه‌ای از متریال‌های سقف شیروانی ویلا را در بیان بیان کردیم.

عامل اصلی در اینجا انتخاب بهترین گزینه سقف با توجه به مهمترین ملاحظات شخصی مربوط به شما است. این می‌تواند شامل بودجه، نوع معماری ویلا، رنگ متریال، مقاومت و میزان تحمل مواد در آب و هوای مختلف و موارد دیگر باشد.

لازم به ذکر است که استفاده از متریال‌های بسیار ارزان، برخلاف محصولات گران‌ قیمت‌ تر، عمر کوتاه‌تری دارند. تمامی انواع سقف شیروانی ویلا که در بالا معرفی شدند، از جمله بهترین متریال‌های ساخت سقف هستند.

فروش مصالح سقف ویلا در کرمان

سقف های شیبدار

سقف شیروانی (Gable Roof، Dutch Gable)، نامی است که بر سقف های شیبدار گذاشته شده است

سقف های شیبدار شیروانی به دلیل تنوع بسیار زیاد،نصب آسان،زمان پایین اجرا،پرت کم مصالح،وزن کم،سازگاری باشرایط اقلیمی برخی مناطق و ظاهری زیبا،در بسیاری از مناطق شهری و روستایی برای پوشش سقف ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از اصلی ترین اجزای ساختمان سقف آن می باشد که موجب هویت بخشی و زیبایی خانه می گردد. عوامل بسیاری مانند میزان باد، باران، برف، رطوبت، موقعیت جغرافیایی، گرما و سرما و نیز نوع کاربری ساختمان، وزن و دیگر مشخصات فنی ساختمان، عواملی هستند که می توانند در تعیین نوع سقف شیبدار ساختمان ها تاثیر گذار باشند.

سقف های شیبدار شیروانی در ایران به چندین روش اجرا می گردد و با توجه به نوع طرح معماری آنها باید زیرسازی سقف های شیبدار شیروانی یک طرفه، دوطرفه، چندطرفه و یا مخروطی به یک شیوه قابل اجرا نیست.

نوع ساختار سقف های شیبدار شیروانی بلکه نوع مصالح پوشش روی سقف ها نیز در روش زیر سازی آن تاثیر گذار خواهد بود و با این تفاصیر در اینجا روال کلی اجرای این نوع سقف ها را بررسی خواهیم نمود.

اجرای سقف های شیبدار در کرمان

هزینه ی اجرای سقف شیروانی

هزینه ی اجرای سقف شیروانی بسیار متنوع است و با توجه به مساحت بنای مورد نظر، متریال مورد استفاده در اجرای سقف و همچنین طراحی سازه و زوایای معین شده برای قسمت های مختلف آن، بررسی و محاسبه می گردد. آن چه در این میان از اهمیت ویژه برخوردار است، طراحی و اجرای سقف شیروانی توسط گروهی متخصص و حرفه ای می باشد که دارای تجربه ی کافی در این زمینه بوده و با استفاد ی بهینه از مواد و متریال متناسب با محیط، منجر به افزایش طول عمر سازه ی مورد نظر شوند و هزینه ی اجرای سقف شیروانی را به حداقل برسانند.

هزینه ی اجرای سقف شیروانی

نصاب سقف شیروانی

شرکت بام آذین آماده طراحی ساخت و نصاب شیروانی با متریال های مرغوب و جدید می باشد. اجرای کلیه خدمات شیروانی، نصب سقف شیروانی ساختمان ها در تمام مناطق کرمان و اطراف کرمان و شهرستان ها با متریال های داخلی و خارجی توسط بام آذین انجام می شود.

یک نصاب شیروانی فنی و خوب با به کار گیری مصالح مرغوب نه تنها میتواند ظاهر خانه ی شما را مدرن تر نماید بلکه در بعضی از طرح ها قادر است موجب ذخیره ی گرمایشی و سرمایش بیشتری هم شود تحت عنوان یک راه کاری کلی شما میتوانید با در لحاظ گرفتن یک نصاب شیروانی حرفه ای طول عمر کار خود را افزایش دهید.

نصاب سقف شیروانی